Live Football on Radio

Live Radio Streaming - Listen to football with English Commentary.

Channel Not everyone wants to watch matches online so we've compiled a list of the very best online radio channels to listen to matches online! Choose what league you are interested in listening to online to find the official live audio channels for UK football! If you know of any other free online radio stations, let us know here!

  • Scotland Scotland - SPL, Open all Mics and 3rd Division (Rangers)
    Radio stream BBC Sportsound (links on right side of page)
    Radio stream Sportsound Podcast (Daily recordings from Sportsound, use WMP or Itunes)
  • UK UK - Sport Talk and Chat Shows
    Radio stream Talk Sport (also available on 1089/1053AM)
    Radio stream Sportsound Podcast (Daily recordings from Sportsound, use WMP or Itunes)

Share Page


1230: Gent v KV Oostende
1300: Torns IF v Qviding FIF
1330: ADO Den Haag v Willem II
1330: Ajax v VVV
1330: FC Emmen v Heerenveen
1330: FC Groningen v AZ
1330: Fortuna Sittard v Vitesse
1330: Heracles v Feyenoord
1330: PSV v PEC Zwolle
1330: RKC v FC Twente
1330: Sparta Rotterdam v FC Utrecht
1330: Holstein Kiel v Jahn Regensburg
1400: Jippo v RoPS
1400: MP v EIF
1400: KPV v TPS
1400: Randers FC v Sonderjyske
1700: Tromso v Molde
1700: Cittadella v Brescia
1700: Dynamo Kiev v Zorya
1900: Eibar v Real Betis
1900: Rosenborg v Viking FK
1945: Crotone v Verona
1945: RB Leipzig v Borussia Dortmund
2000: Rumilly Vallieres v Monaco
2000: Venezia v Chievo
2015: Valur Reykjavik v HK Kopavogur
2015: Stjarnan v Vikingur Reykjavik
2015: FH Hafnarfjordur v IA Akranes
2015: Breidablik v Keflavik
2100: Granada v Real Madrid
2100: Yaracuyanos v Carabobo
2300: Velez Sarsfield v LDU Quito
2315: Guabira v Bahia
2315: Aragua v La Equidad
2315: Gremio v Lanus
2315: UCV v LALA FC
100: DC United v Chicago Fire
100: Always Ready v Olimpia Asuncion
100: America de Cali v Atletico Mineiro
100: Pachuca v Club America
110: Atletico Rafaela v Tristan Suarez
130: SD Aucas v FBC Melgar
130: River Plate Asuncion v Sport Huancayo
130: Penarol v Corinthians
130: Libertad Asuncion v Newell's
130: Portuguesa FC v Trujillanos
300: Tacoma Defiance v San Diego Loyal
945: Adelaide University Women v Fulham United Women
1000: Mt Druitt Town Rangers v Manly Utd
1000: Hellenic AC v Casuarina FC
1005: Macarthur FC v Melbourne Victory
1045: Port Melbourne SC v Green Gully
1100: Adelaide Comets Women v Adelaide City Women
1130: Bentleigh Greens v Melbourne Knights
1145: Salisbury Inter Women v Metro United FC Women
1200: Darwin Hearts v University Azzurri FC
1300: Nasaf Qarshi v FK Alay
1500: Ahal FK v FK Ravshan
1530: FC Academica Clinceni v FC Botosani
1600: FK Sputnik v Slavia Mozyr
1630: KuPS Kuopio v IFK Mariehamn
1630: FC Honka v FC Inter
1630: FC Haka v KTP
1745: Finn Harps v Dundalk
1800: Vejle v Odense BK
1800: Kolding IF v Hobro IK
1800: Lindome GIF v Utsiktens BK
1800: Dinamo Minsk v FC Smorgon
1830: Chindia Targoviste v Viitorul Constanta
1900: Pacos Ferreira v Gil Vicente
1900: Slovan Liberec v FC Brno
1900: FC Schaffhausen v FC Chiasso
1900: Stade Lausanne-Ouchy v Wil 1900
1900: FC Thun v Aarau
1900: Neuchatel Xamax v Grasshoppers
1900: Kriens v Winterthur
1945: Drogheda United v St Patrick's Athletic
2000: Espanyol v FC Cartagena
2000: MC Alger v WAC Casablanca
2100: Caracas v Monagas
2110: Chacarita Juniors v Temperley
2115: Braga v Moreirense
2200: CD Hermanos Colmenares v Zulia
000: Charleston Battery v Charlotte Independence
000: New Amsterdam FC v Stumptown Athletic FC
100: Real Tomayapo v Independiente Petrolero
100: Sporting Kansas City II v Colorado Springs
200: Real Monarchs SLC v LA Galaxy II
345: West Canberra Wanderers FC v Cooma Tigers
515: Devonport City v Kingborough Lions
515: Olympia FC Warriors v South Hobart
530: Adamstown Rosebud v Maitland FC
600: Belconnen United v Gungahlin Utd
600: Canberra Olympic v Canberra Croatia FC
600: Vegalta Sendai v Avispa Fukuoka
600: Shimizu S-Pulse v Nagoya Grampus
600: Ventforet Kofu v Blaublitz Akita
600: Matsumoto Y FC v Zweigen Kanazawa
600: Jubilo Iwata v Thespa Kusatsu
600: Renofa Yamaguchi v Sagamihara
600: V-Varen Nagasaki v JEF Utd Chiba
600: Avondale v South Melbourne
600: Eastern Lions v Dandenong City
600: Alamein FC Women v Box Hill Women
615: Bayside Utd Women v Bulleen Lions Women
615: Heidelberg United Women v South Melbourne Women
630: Sutherland Sharks v Northbridge FC Bulls
700: Kashima Antlers v Yokohama F-Marinos
730: Glenorchy Knights FC v Launceston City
730: Mindil Aces v Darwin Olympic
800: Kashiwa Reysol v FC Tokyo
800: Sanfrecce Hiroshima v Tokushima Vortis
800: Oita v Sagan Tosu
800: Vissel Kobe v Cerezo Osaka
800: Gimcheon Sangmu FC v Daejeon Hana Citizen
800: Weston Workers FC v Lake Macquarie
805: Western United FC v Sydney FC
810: Broadmeadow Magic v Lambton Jaffas
830: Monaro Panthers v Tuggeranong Utd
830: Gangwon FC v Suwon FC
830: Hume City v Heidelberg Utd
900: Yokohama FC v Shonan Bellmare
1000: Dandenong Thunder v Altona Magic
1010: Newcastle Jets v Central Coast Mariners
1015: Capalaba Bulldogs v Gold Coast United
1030: FC Ryukyu v Tochigi SC
1030: Albirex Niigata Singapore v Young Lions
1030: Tampines Rovers FC v Balestier Khalsa FC
1030: Magpies Crusaders v Logan Lightning
1100: Torpedo Moscow v Shinnik Yaroslavl
1100: Baltika Kaliningrad v Krylia Sovetov
1100: SKA Energia Khabarovsk v Alania Vladikavkaz
1100: FC Orenburg v Dinamo Bryansk
1100: FK Yenisey v FK Irtysh Omsk
1100: Incheon Utd v Gwangju FC
1200: Silkeborg IF v HB Køge
1200: Akropolis IF v Orgryte IS
1200: Tvååkers IF v IFK Malmö FK
1200: Astra Giurgiu v FC Voluntari
1230: Hibernian v Celtic
1230: Rangers v Aberdeen
1230: St Johnstone v Livingston
1230: Neman Grodno v Shakhter Soligorsk
1300: Hvidovre IF v Vendsyssel FF
1400: Genoa v Atalanta
1400: Spezia v ACF Torino USA Women
1400: Opava v Sigma Olomouc
1400: Esbjerg v Viborg
1400: IK Brage v Norrby IF
1400: GIF Sundsvall v Vasalunds IF
1430: Borussia M'gladbach v VfB Stuttgart
1430: Bayer Leverkusen v Union Berlin
1430: SC Freiburg v Bayern Munich
1430: Hertha Berlin v Cologne
1430: Schalke v Eintracht Frankfurt
1430: Augsburg v Werder Bremen
1430: Arminia Bielefeld v TSG Hoffenheim
1430: FC Vitebsk v Energetik-BGU Minsk
1430: CSM Politehnica Iasi v AFC Hermannstadt
1500: HIFK v FC Ilves
1500: AC Oulu v SJK
1500: CD Castellon v Ponferradina
1500: Al Fujairah v Al Wahda Abu Dhabi
1530: Boavista v Portimonense
1530: SC Farense v Tondela
1600: Banik Ostrava v FC Fastav Zlín
1600: FK Pribram v FK Jablonec
1600: Helsingborg v Osters IF
1600: Hartberg v FC Flyeralarm Admira
1600: FK Austria Vienna v St Polten
1600: SCR Altach v SV Ried
1600: Istra 1961 v Slaven Belupo
1630: Torpedo Zhodino v Isloch
1700: Juventus v Inter Milan
1700: Kaizer Chiefs v Simba Sports Club
1700: CR Belouizdad v Esperance de Tunis
1700: Deportivo Binacional v Cesar Vallejo
1715: Chelsea v Leicester
1730: OFI Crete v Panetolikos
1730: Larissa v Giannina
1730: Apollon Smyrnis v Lamia
1730: Atromitos Athinon v Volos NFC
1730: Lugo v Mirandes
1800: Benfica v Sporting
1800: New York City FC v Toronto FC
1800: NK Lokomotiva Zagreb v NK Osijek
1830: Slovacko v Bohemians 1905
1830: Ankaragucu v Alanyaspor
1830: Sivasspor v Kasimpasa
1830: Kayserispor v Fenerbahce
1830: Caykur Rizespor v Istanbul Basaksehir
1830: Hatayspor v Gaziantep FK
1830: Galatasaray v Yeni Malatyaspor
1830: Fatih Karagumruk v Denizlispor
1830: Goztepe v Besiktas
1830: Trabzonspor v Genclerbirligi
1830: Antalyaspor v Konyaspor
1830: BATE Borisov v FK Ruh Brest
1900: Sochaux v Auxerre
1900: Caen v Clermont Foot
1900: Chateauroux v AC Ajaccio
1900: Dunkerque v Toulouse
1900: Grenoble v Rodez
1900: Le Havre v Troyes
1900: Nancy v Amiens
1900: Niort v Guingamp
1900: Paris FC v Chambly Thelle FC
1900: Pau v Valenciennes
1915: Deportivo Municipal v Cusco FC
1930: Basel v FC Zurich
1930: Lugano v FC Sion
1930: St Gallen v Lausanne Sports
1930: FC Vaduz v Servette
1930: Young Boys v Lucerne
1930: CS U Craiova v CFR Cluj
1945: Roma v Lazio
1945: Anderlecht v Genk
1945: Dundee v Raith
2000: Real Potosi v The Strongest
2000: Almeria v Albacete
2000: Las Palmas v Real Zaragoza
2000: Al Ahly Cairo v Mamelodi Sundowns
2030: Rio Ave v FC Porto
2030: LA Galaxy v Austin FC
2130: Estudiantes LP v CA Independiente
2130: Ayacucho FC v Universitario de Deportes
2215: Royal Pari FC v Jorge Wilstermann
000: Atlanta United v CF Montreal
000: Hartford Athletic v Pittsburgh Riverhounds
000: Puebla v Atlas
000: Cienciano v CD Universidad San Martin
030: Philadelphia Union v New York Red Bulls
030: Club Aurora v San Jose
100: Minnesota United v FC Dallas
100: Tampa Bay Rowdies v Phoenix Rising FC
100: Colon v CA Talleres de Córdoba
115: Fluminense v Flamengo
200: Colorado Rapids v Houston Dynamo
205: Cruz Azul v Toluca
230: Real Salt Lake v Nashville SC
230: New Mexico United v Austin Bold FC
300: San Jose Earthquakes v Portland Timbers
530: Wollongong Wolves v Rockdale Ilinden FC
530: Valentine Phoenix v Edgeworth Eagles
600: Sydney United 58 v Sydney Olympic
600: Montedio Yamagata v Ehime FC
600: Omiya Ardija v Fagiano Okayama
600: Kyoto Sanga FC v Mito Hollyhock
600: Jeju United v Daegu FC
600: St Albans Saints v Oakleigh Cannons
700: Apia L Tigers v Blacktown City
700: Kawasaki Frontale v Consadole Sapporo
700: Tokyo Verdy v Giravanz Kitakyushu
700: Machida Zelvia v Albirex Niigata
700: Lions FC v Peninsula Power
705: Melbourne City v Wellington Phoenix
715: Sunshine Coast Wanderers v Eastern Suburbs
730: Charlestown Azzurri v Newcastle Olympic FC
830: Ulsan Hyundai v Suwon Bluewings
900: Gamba Osaka v Urawa Red Diamonds
900: Brisbane Strikers v Moreton Bay United
910: Adelaide United v Brisbane Roar
915: Brisbane Roar NPL v Redlands United
930: Sydney FC NPL v Marconi Stallions
1030: Geylang International v Hougang United FC
1030: Lion City Sailors FC v Tanjong Pagar United
1115: Perth Glory v Western Sydney Wanderers
1130: Fiorentina v Napoli
1200: FK Tambov v Zenit St Petersburg
1200: Hamilton v Kilmarnock
1200: Motherwell v Ross County
1200: St Mirren v Dundee Utd
1200: Midtjylland v Randers FC
1200: AFC Eskilstuna v Jonkopings Sodra
1200: Rostov v Krasnodar
1200: FC Akhmat Grozny v Spartak Moscow
1200: Dinamo Moscow v CSKA Moscow
1200: Lokomotiv Moscow v Ural
1200: Rubin Kazan v Rotor Volgograd
1200: FC Ufa v Arsenal Tula
1200: FK Khimki v PFC Sochi
1200: UTA Arad v Gaz Metan Medias
1230: KV Oostende v Gent
1300: AaB v AC Horsens
1300: Skive v Fremad Amager
1300: Sabadell v Tenerife
1330: AZ v Heracles
1330: FC Twente v ADO Den Haag
1330: FC Utrecht v PSV
1330: Feyenoord v RKC
1330: PEC Zwolle v FC Groningen
1330: Heerenveen v Sparta Rotterdam
1330: Vitesse v Ajax
1330: VVV v FC Emmen
1330: Willem II v Fortuna Sittard
1330: Austria Klagenfurt v SV Horn
1330: SKU Amstetten v Rapid Vienna II
1330: Vorwarts Steyr v FC Wacker Innsbruck
1330: FC Juniors OO v SV Lafnitz
1330: FC Blau Weiss Linz v FK Austria Vienna II
1330: Austria Lustenau v FC Liefering
1330: Floridsdorfer AC v Grazer AK
1330: SV Kapfenberg v FC Dornbirn 1913
1400: Benevento v Crotone
1400: Udinese v Sampdoria
1400: FK Teplice v Ceske Budejovice
1400: Pardubice v Viktoria Plzen
1400: FC Helsingor v FC Fredericia
1400: Valerenga v Kristiansund BK
1400: Sarpsborg v Haugesund
1400: Viking FK v Tromso
1400: Cotonsport v ASC Jaraaf
1400: Orlando Pirates v Raja Casablanca
1430: Fortuna Dusseldorf v Erzgebirge Aue
1430: Paderborn v Greuther Furth
1430: Darmstadt v Heidenheim
1430: Sandhausen v Jahn Regensburg
1430: VfL Osnabruck v Hamburg
1430: St Pauli v Hannover 96
1430: Karlsruher SC v Holstein Kiel
1430: Nurnberg v Bochum
1430: Eintracht Braunschweig v Wurzburger Kickers
1430: FC Slutsk v FC Minsk
1430: FC Arges Pitesti v Dinamo Bucharest
1500: KV Mechelen v Standard Liege
1500: Famalicao v Nacional
1500: FC Copenhagen v Brondby
1500: Assyriska Föreningen v Dalkurd FF
1500: Fuenlabrada v Rayo Vallecano
1600: Mlada Boleslav v Sparta Prague
1600: LASK Linz v FC Salzburg
1600: SK Sturm Graz v Rapid Vienna
1600: WSG Swarovski Tirol v Wolfsberger AC
1600: Velez Sarsfield v Racing Club
1630: Hammarby v Djurgarden
1630: Jagiellonia Bialystok v Lechia Gdansk
1630: Lech Poznan v Gornik Zabrze
1630: Legia Warsaw v Podbeskidzie Bielsko Biala
1630: Piast Gliwice v Wisla Krakow
1630: Pogon Szczecin v Rakow Czestochowa
1630: Slask Wroclaw v Stal Mielec
1630: Wisla Plock v Zaglebie Lubin
1630: Cracovia Krakow v Warta Poznan
1700: Mainz v Borussia Dortmund
1700: Parma v Sassuolo
1700: Belenenses v Santa Clara
1700: AGF Aarhus v FC Nordsjaelland
1700: Bodo-Glimt v Rosenborg
1700: Sandefjord v Mjondalen
1700: Stabaek v Odd BK
1700: Stromsgodset v Lillestrom
1700: Pyramids FC v Enyimba
1700: CS Sfaxien v JS Kabylie
1700: Carlos Mannucci v FBC Melgar
1730: CD Alaves v Granada
1730: Athletic Bilbao v Real Madrid
1730: Atletico Madrid v Osasuna
1730: Barcelona v Celta Vigo
1730: Real Betis v Huesca
1730: Getafe v Levante
1730: Cadiz v Elche
1730: Real Sociedad v Valladolid
1730: Valencia v Eibar
1730: Villarreal v Sevilla
1730: Club Brugge v Antwerp
1730: AEK Athens v Aris Salonika
1730: Panathinaikos v Olympiakos
1730: PAOK Salonika v Asteras Tripolis
1830: Slavia Prague v MFK Karvina
1830: Dinamo Brest v FK Gomel
1900: Sporting Kansas City v Vancouver Whitecaps
1900: Molde v SK Brann
1930: RB Leipzig v Wolfsburg
1945: AC Milan v Cagliari
2000: Dijon v Nantes
2000: Lille v St Etienne
2000: Lorient v Metz
2000: Marseille v Angers
2000: Nice v Strasbourg
2000: Nimes v Lyon
2000: PSG v Reims
2000: Bordeaux v Lens
2000: Monaco v Rennes
2000: Montpellier v Brest
2000: Maritimo v Guimaraes
2000: Always Ready v Atletico Palmaflor Vinto
2000: ACS Sepsi v FCSB
2000: Tacoma Defiance v Orange County SC
2015: Vikingur Reykjavik v Breidablik
2030: Leganes v UD Logrones
2030: Mallorca v Alcorcon
2100: FC Cincinnati v Inter Miami CF
2130: Boca Juniors v River Plate
2130: Sporting Cristal v Sport Huancayo
2215: Guabira v Oriente Petrolero
2300: New England Revolution v Columbus Crew
2300: OKC Energy FC v Atlanta United II
030: Bolivar v Real Santa Cruz
100: DC United v Orlando City SC
130: Rio Grande Valley FC Toros v San Antonio FC
230: Seattle Sounders FC v Los Angeles FC
1130: Jeonnam Dragons v Ansan Greeners FC
1130: Bucheon FC 1995 v Seoul E-Land FC
1600: SK Lisen v FK Usti nad Labem
1600: Dukla Praha v FK MAS Taborsko
1630: HJK Helsinki v Lahti
1630: VPS Vaasa v KPV
1630: TPS v FF Jaro
1700: Alianza Universidad v UTC Cajamarca
1730: Varbergs BoIS FC v IFK Norrkoping
1730: Ostersunds FK v AIK
1730: IFK Goteborg v Sirius
1730: Malmo FF v Kalmar FF
1730: Mjällby AIF v BK Hacken
1800: Sonderjyske v Lyngby
1800: Oviedo v Malaga
1800: Bournemouth v Brentford
1930: Keflavik v KA Akureyri
1945: Verona v Bologna
2000: Girona v Sporting Gijon
2015: KR Reykjavik v Valur Reykjavik
2015: HK Kopavogur v FH Hafnarfjordur
2015: IA Akranes v Stjarnan
2015: Barnsley v Swansea
100: Blooming v Nacional Potosi
110: CA Alvarado v CA Tigre
1130: Suwon FC v Pohang Steelers
1800: Oxford Utd v Blackpool
1800: FC Cartagena v Almeria
1930: Lazio v Torino
2015: Newport County v Forest Green
2030: Albacete v Lugo
2030: Ponferradina v Espanyol
2200: Nueva Chicago v Estudiantes Rio Cuarto
2315: Palmeiras v Defensa y Justicia
2315: The Strongest v Santos
2315: Nacional De Football v Universidad Catolica
2315: CA Independiente v Bahia
2315: River Plate Asuncion v Penarol
000: Loudoun United FC v New York Red Bulls II
130: Universitario de Deportes v Independiente del Valle
130: Fluminense v Junior
130: Sao Paulo v Racing Club
130: CA Talleres de Córdoba v Bragantino
130: Emelec v Deportes Tolima
830: Gwangju FC v Jeju United
1005: Sydney FC v Melbourne Victory
1030: Blaublitz Akita v Renofa Yamaguchi
1100: Jeonbuk Motors v Ulsan Hyundai
1100: Suwon Bluewings v Daegu FC
1220: Perth Glory v Adelaide United
1600: AaB v Vejle
1600: FC Porto v Belenenses
1600: Gil Vicente v Boavista
1600: Guimaraes v Benfica
1600: Moreirense v Famalicao
1600: Nacional v Rio Ave
1600: Portimonense v Braga
1600: Santa Clara v SC Farense
1600: Sporting v Maritimo
1600: Tondela v Pacos Ferreira
1730: KV Oostende v KV Mechelen
1800: FC Nordsjaelland v Randers FC
1800: Lincoln City v Sunderland
1800: Alcorcon v Sabadell
1800: UD Logrones v Fuenlabrada
2000: Gent v Standard Liege
2030: Mirandes v Leganes
2030: Tenerife v Mallorca
2300: Sporting Cristal v Rentistas
2300: Velez Sarsfield v Union La Calera
2315: Jorge Wilstermann v Arsenal de Sarandi
2315: Atletico Goianiense v Libertad Asuncion
030: Atlanta United II v Tulsa
330: LA Galaxy II v Sporting Kansas City II

© Live-Streaming.net - Privacy Policy | Contact Us | Notice & Takedown

* Advertising disclosure: Links to bookmakers are sponsored ads and the website will receive a commission from visitors following them and signing up.

* 18+ Only - Gamble Responsibly.